זו נראית כמו תמונה תמימה? המשטרה הזהירה אבל לאמא הזאת זה כבר מאוחר מדי

1. תמונות של ילדים משחקות ישר לתוך ידיהם של עברייני מין. זרים יכולים לשמור את התמונות האלו לעצמם ולברר היכן מתגוררים הילד ומשפחתו.
2. תמונות של ילדים משמשות דוגמא רעה במונחים של הגנת מידע: הורים מסכים לחשיפת הפרטיות שלהם ברשת האינטרנט.
3. תמונות של ילדים הופכים את ענין גניבת הזהות לקלה יותר עבור עברייני מין שרוצים לזייף את תמונות הפרופיל שלהם כדי ליצור קשר עם ילדים באינטרנט.
4. תמונות של ילדים מובילות לבריונות. כמובן, ההורים חושבים שהתמונות חמודות אבל מאוחר יותר, כשהילדים מגיעים לגיל ההתבגרות, הם הופכים לקורבנות בריונות בגלל ריבוי התמונות שלהם.

מדינות רבות עוסקות בסוגיית החוק בעניין הגנת מידע כדי להבטיח הגנה טובה יותר לפרטיות של ילדיהם. צרפת היא המודל לחיקוי במקרה הזה, שם פרסום תמונה של אדם ללא אישורו עלול להסתיים בקנס של 50,000$ או שנה בכלא. זהו חוק נוקשה, שניתן לממשו גם רטרואקטיבית. פירוש הדבר הוא שאפילו ילדים בוגרים יכולים לתבוע את ההורים שלהם על פרסום תמונות לא הולמות. גם פייסבוק רוצה לנקוט בפעולות הקשורות באזהרה לגבי פרסום תמונות וההשלכות העתידיות של העניין.

זו נראית כמו תמונה תמימה? המשטרה הזהירה אבל לאמא הזאת זה כבר מאוחר מדי

תחום הגנת המידע גורם לדאגה מזה זמן מה ולא רק שמדובר בילדים. בימינו, עם אפשרויות זיהוי הפנים וגניבת המידע, אנחנו צריכים לשקול ברצינות כיצד אנחנו חושפים את עצמנו. טיפים לגבי הגנה על הפרטיות שלכם בפייסבוק, ניתן למצוא תחת "הגדרות", שם תוכלו לראות מי ניגש לתמונות ולפוסטים שלכם.

המשך הכתבה בעמוד הבא