הקרב בין יאיר נתניהו למחאת יוצאי אתיופיה מחריף!

הקרב בין יאיר נתניהו למחאת יוצאי אתיופיה מחריף!

השמועה אומרת...

שתפו

בנו של ראש הממשלה ביבי התייחס בטוויטר למחאת בני העדה האתיופית נגד התנהלות המשטרה, ויצא נגד ארגוני החברה האזרחית שהצטרפו להפגנה. “כל מה שקרה השבוע מתודלק על ידי הקרן החדשה וארגון ‘עומדים ביחד’ בכסף גרמני”, האשים יאיר נתניהו. “מעניין מה היה קורה אם ממשלת ישראל הייתה מממנת ארגונים גרמניים ששורפים רכבי משטרה, חוסמים כבישים ונוהגים באלימות”.

[quads id=”1″]

התגובה של נתניהו הבן עוררה זעם ברשתות החברתיות. אחד ממנהיגי המחאה ודובריה הבולטים, אבי ילאו, תקף אותו בחריפות והאשים אותו בניתוק מהמציאות. “לא יאיר, כל מה שקרה מתודלק על ידי הגזענות והדיכוי שהקהילה שלי עוברת במשך שנים”, כתב. “אתה יכול להמשיך להפיץ שקרים וכזבים על קרן חדשה וכסף גרמני, אבל גם אתה יודע שאין לזה שום אחיזה במציאות”.

הקרב בין יאיר נתניהו למחאת יוצאי אתיופיה מחריף!

ילאו הוסיף: “המאבק שלנו, אולי תתקשה להבין בתוך הבועה שאתה חי בה, הוא מאבק קיומי לחיות בביטחון”.

[quads id=”10″]

קריאה בעדה האתיופית: הפסיקו להתייצב בשירות מילואים

מחאת יוצאי אתיופיה מתרחבת למחוזות נוספים וכעת מגיעה יוזמה חדשה הקוראת לבני העדה להפסיק להגיע ולשרת מילואים, על מנת “להתנגד לאי הצדק המתמשך נגד הקהילה”. כ-300 חיילים וקצינים הסכימו על הצעד, שאותו הגדירו כ”מרי אזרחי”. במקביל, בשעה זו נועדים הרבנים הראשים בישראל עם מנהיגי וראשי העדה האתיופית בקריאה להרגעת הרוחות.

“משטרת ישראל רואה בנו בעיה”, נכתב בעצומה. “שוטרים שרודפים, מכים, מתעללים, מחשמלים, כולאים ורוצחים אותנו, יום יום באופן שגרתי – פי 6 ביחס לאוכלוסייה. פקחי עירייה ושוטרים מסתובבים בשכונותינו והופכים לפושעים את מירב נערינו. במקום שיצמחו להיות אזרחים טובים ויגשימו את חלומותיהם, המשטרה מעודדות את צמיחת הפשיעה בקרב הצעירים והצעירות שלנו”.

המשך הכתבה בעמוד הבא

0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות