סערה טרופית מטורפת בדרך לישראל?! החזאים מבולבלים: "סופה קשה מאד לחיזוי"

סערה טרופית מטורפת בדרך לישראל?! החזאים מבולבלים: “סופה קשה מאד לחיזוי”

השמועה אומרת...

שתפו

עוד מוסיף ריז כי קשה מאוד לחזות מה יהיה מסלול הסערה והנזקים שעלולה להביא עמה. “החזאים בימים האחרונים פשוט מתחרפנים כי המודלים לא יודעים לעבוד ממש טוב עם סערות מעין אלו ולכן גם תשמעו את החזאים מתנצלים מראש שאין לנו יותר מידי ניסיון עם דברים כאלה בעבר אבל בהחלט זו סערה טרופית במבנה שלה ואיך שהיא נראית ומתנהגת ולכן גם קשה מאוד לחיזוי”

[quads id=”1″]

“הסכנה הגדולה היא הצפות כי מדובר בגשמים בעוצמה גבוהה שיורדים בזמן קצר. תמונות דומות ראינו במצרים של גשמים עוצמתיים ונקודתיים ומי שנמצא באזור הסערה צפוי לנזקי מים. אם הסערה תעבור בסוף מעל עזה ותכנס לסיני אז לא נרגיש בעוצמתה אבל אם תכנס לירושלים ואז לתל אביב אנחנו בסיפור אחר לגמרי. אנחנו פשוט לא יודעים מה יהיה המסלול שלה”.

[quads id=”10″]

חזאי נוסף מחברת “מטאו טק” בשם נחום מליק, מבקש להחליש מעט את עוצמת הרוחות ולהערכתו אף אם הסערה תהיה חזקה ולא שכיחה, עדיין לא מדובר באירוע טרופי חסר תקדים. “זה לא משהו שאפשר כרגע לקחת למקום קיצוני עדיין כי המודלים היותר גדולים פחות נותנים נתונים כאלה. אנחנו רואים שהולכים להיות אירועים קיצוניים של גשמים וסופות רעמים ואולי הצפות ושיטפונות והשאלה מתי ואיפה. אי אפשר עדיין לבוא ולקבוע שיהיה משהו קיצוני”.

המשך הכתבה בעמוד הבא

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות