המשאלה של רשף לוי: מטאור שירסק לעפר את הכותל המערבי - לא תאמינו ממי קיבל תמיכה!

המשאלה של רשף לוי: מטאור שירסק לעפר את הכותל המערבי – לא תאמינו ממי קיבל תמיכה!

השמועה אומרת...

נראה שהשיחה בין ינון מגל לבן כספית בתוכנית הרדיו שלהם שהובילה לאמירתו של מגל:”יהודים צריכים להתפלל בבית המקדש על הר הבית. צריך להקים את בית המקדש.” גרמה לקומיקאי רשף לוי לצאת בפוסט בו הוא דורש התערבות אלוהית להשמדת הכותל המערבי והר הבית, דבר שעורר כאוס ורעידת אדמה תקשורתית אדירה. ומי יצאה לחזק את הקריאה הזאת של רשף לוי?

שתפו

בכל צחוק יש אמת, אך במקרים מסוימים גם המון אומץ או אולי עזות מצח. במקרה של הפוסט שהעלה התסריטאי והקומיקאי רשף לוי לחשבון הפייסבוק שלו ובו סגר חשבון עם ההצעה של העיתונאי ינון מגל לבנות את בית המקדש על הר הבית – נראה שהדעות לגמרי מחולקות.

 

בפוסט של רשף, מעבר לעקיצה למגל. הוא החליט לצאת בקריאה הומוריסטית להשמדת הכותל המערבי. יציאה שרבים מהמגיבים כלל לא לקחו בצחוק. אך הייתה מפורסמת אחת שהחליטה לתת לו חיזוק משמעותי.

רשף לוי כתב בפוסט:“ראיתי שינון מגל מתכנן לבנות את בית המקדש על הר הבית. מה שמעלה את השאלה האם אנשים שיוצאים מדעתם עוברים לשדר בערוץ 14 – או שברגע שאתה מגורש לשם אתה משתגע. לי יש בקשה אחרת מאלוהים. אלוהים יקר, אני בטוח שאתה טוב ומטיב. מעולם לא קראתי התבטאות שלך שמבקשת מכל המדרובים למות על גל של אבנים כלשהו, גם לא בירושלים.”

 

“אתה רואה את כל הטרוריסטים והמשוגעים שפועלים בשמך ואתה מתבאס לא פחות מאיתנו. לכן בקשה לי אליך, אתה ששולט בכל גרמי השמים, אנא ממך הסט את אחד מהמטאורים שלך – מטאור קטן, לא גדול – ושלח אותו ישר לאגן הקדוש שירסק לעפר את הכותל ואת הר הבית שבנה בכלל החוטא שלך הורדוס. את הבור שיווצר נשכיר לנטפליקס לצילומי העונה הבאה של too hot to handle ובכסף שנקבל נדאג לכל הילדים שהה”

המשאלה של רשף לוי: מטאור שירסק לעפר את הכותל המערבי - לא תאמינו ממי קיבל תמיכה!

את הפוסט הזה של רשף לוי, חליטה המגישה ואשת הטלוויזיה פאולה רוזנברג לשתף לקיר שלה והוסיפה תמיכה:“רשף, בכל פעם יש לי יותר ריספקט לאומץ שלך. אתה נווה מדבר בתוך האלימות של אנשי הבמה והמדיה. תודה, זה מעודד”. 

 

אך נראה שפוסט השיתוף הזה של פאולה קיבל תפנית לאחר מספר תגובות שהיו מעט פחות מפרגנות לצד החיזוקים, דבר שהוביל אותה לכתוב פוסט הרבה יותר מפורט בהקשר לשיח עצמו בין אנשי תקשורת לחברה כולה.

 

פאולה כתבה בין היתר:“המודל הזה, לפיו איש תקשורת אמור לשמור עמימות כדי להתחבב, הוא ייחודי לישראל. במדינות שונות האמנים האהובים ביותר לוקחים אחריות ציבורית, מזוהים אפילו פוליטית עם מפלגה, אבל הקהל במקומות רבים יודע לייצר הפרדה בין עמדה פוליטית/מדינית/חברתית לבין מידת מקצועיותו וכשרונו של האדם או האישה. אנחנו עוד צריכים להתבגר בתחום הזה. ולהפחית ביטויים כמו “איבדת אותי” אל מי שחושב אחרת מאיתנו.”

המשאלה של רשף לוי: מטאור שירסק לעפר את הכותל המערבי - לא תאמינו ממי קיבל תמיכה!
העריכה את הפוסט האמיץ של רשף לוי. פאולה רוזנברג

אך השאירה גם את ההתייחסות שלה לפוסט של רשף לוי, אומנם בצורה צנועה יותר:“פה הכל עוד מאוד שמרני וקטן ומפחיד. הרוב מעדיפים להעלות רק תמונות מחוייכות עם המשפחה ולכתוב “שבת שלום עם ישראל”. זה כנראה באמת מסכן את הפרנסה של אנשי מדיה להביע דיעה במדינה שלנו. שה קצת עצוב, לא? האם זה בסדר? האם זו אחריותם של אנשים מפורסמים לקחת חלק בשיח? זו שאלה טובה.”

 

“אין לי תשובה מוחלטת, אבל אני מרגישה בלב שלי שאני לא יכולה רק ליהנות מהאהבה של הקהל בלי לקחת שום אחריות על מה שקורה פה. וברור שאני משלמת על זה מחיר. וגם רשף בטוח משלם מחיר. מבחינתי, המחיר של לשתוק מתוך רצון שכולם יאהבו אותי – הוא הרבה הרבה יותר כבד לרווחה האישית שלי. וכנראה גם לרווחה האישית של רשף. ואני מעריכה אותו על האומץ.”

המשאלה של רשף לוי: מטאור שירסק לעפר את הכותל המערבי - לא תאמינו ממי קיבל תמיכה!
הפוסט החריף של פאולה רוזנברג בפייסבוק לאחר הצידוד ברשף לוי

7 תגובות
הטוב ביותר
החדש ביותר הישן ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
נגד רשף
1 שנים

רשף לוי הלוואי והמטאור יפול עליך ועל משפחתך אמן כן יהי רצון !!! ועל כל השמאלנים כמוך לך קיבינימט 🖕🖕 הלוואי ותשקף לך הפרנסה זבל חתיכת חרא

שושנה
1 שנים

גברת חולת נפש תלכי מפה לארץ הולדתך גויים כמוך לא צריך אנשים כמוך בארץ .

הדס
1 שנים

בושה אילו לא מילים שיהודי אומר