"ברוך שפטרנו מעונשה של זאת" רינה מצליח הודיעה על פרישה וברשת חגגו!

"ברוך שפטרנו מעונשה של זאת" רינה מצליח הודיעה על פרישה וברשת חגגו!

השמועה אומרת...

שדרנית הטלוויזיה ומגישת החדשות רינה מצליח הודיעה היום על פרישתה לאחר 40 שנה של עשייה על המסך. הפרידה שלה לוותה במכתב מאוד מפורט עם לא מעט רגעים של שמחה ועצב. והטיימינג, לא מקרי. התגובות ברשת לא איחרו לבוא, בעיקר מאנשים שחיכו כבר לרגע הזה ממש.

שתפו

היום ציינו ברחבי הארץ את יום הזיכרון ליצחק רבין, ובאופן סימבולי יש יגידו בהתחשב לחשיפה של רינה מצליח לפני כיומיים בהקשר לעצרת שלאחר הרצח שלו, היא הודיעה על פרישתה לאחר 40 שנים על המסך.

 

לפרישה של דינה עלו רבבות תגובות ברחבי הרשת בתוך זמר קצר מאוד, ולצד איחולים לבביים היו אינספור תגובות עוקצניות. אחד המגיבים צהל:"טוב אז אחרי בנט… עוד מישהי פורשת והפעם רינה מצליח… למה מגיע לנו את כל הטוב הזה? רינה ביי ביי. ברוך שפטרנו"

 

כותב נוסף כתב:"ברוך שפטרנו מעונשה של זאת. יופי סיימנו עם ממשלת השמאל, עכשיו הגיע הזמן להיפטר מתקשורת השמאל, מקווה שהרבה מחברייך ילכו בעקבותייך."

 

מנגד קיבלה גם חיבוקים, הזמר אוהד שרגאי כתב:"אישה אינטיליגנטית ורגישה. לא אשכח שבמהלך הסגר נפגשנו ברחוב והיא עצרה אותי וממש התעניינה לדעת איך שורדים את התקופה הזאת במקצוע. אתגעגע. (לא שאני צופה בחדשות)".

"ברוך שפטרנו מעונשה של זאת" רינה מצליח הודיעה על פרישה וברשת חגגו!

פרישתה של רינה נחשפה במכתב ששלחה לעובדי חברת החדשות ובו נכתב בין היתר:"שלום חברים, הגיע הזמן לפרוש. אני פורשת בלב שלם, בעצב גדול וגם בדאגה. אני כבר כמעט 40 שנה עיתונאית, צמודה לביפר ואחר כך לסמסים, לווטסאפ ולטוויטר. בכל חיי הבוגרים לא עשיתי שום דבר חוץ מלהיות עיתונאית".

 

"במשך שנים המקצוע הזה הגדיר אותי ונהניתי מכל רגע. הגשמתי חלומות שלא העזתי לחלום. שברתי גם כמה תקרות זכוכית. אבל זהו, הגיע הזמן להיפרד. אני מרגישה שאני צריכה מנוחה. עייפתי גם, ואולי בעיקר, מתחום הסיקור שלי: הפוליטיקה. אני כבר לא מתרגשת להגיע לכנסת ולא ממש מתרגשת לראיין עוד שר ועוד חבר כנסת".

 

בהמשך ציינה:"לפני שנתיים בערך עברתי מתקפה אישית קשה מאוד. חשבתי שהתגברתי עליה. לא נבהלתי ממכתבי האיום על חיי, וניקיתי את הפלאפון מאלפי הודעות השטנה שהופנו גם להוריי האהובים ז"ל. אבל עם הזמן הבנתי שבכל זאת נותרה בי צלקת קשה. התוקפים, שהיו מאורגנים והופעלו על ידי כוחות פוליטיים, לא הפחידו אותי. המשכתי לומר את דעתי, אבל משהו בי נשבר. המקצוע שהיה אהבת חיי נצבע בצבעים של כאב. התשוקה שלי נדדה למקומות אחרים".

"ברוך שפטרנו מעונשה של זאת" רינה מצליח הודיעה על פרישה וברשת חגגו!

"אני מוצאת את עצמי יום אחרי יום שוכחת להכניס את העיתונים בבוקר, ולעומת זאת מתלהבת ללמוד את השורות לתפקיד חדש שלי בסדרה חדשה בהוט וממתינה בדריכות לפרמיירה של הסרט החדש של אבי נשר, שבו יש לי סצנה קטנה אבל מרגשת. אני גם עסוקה במיזם חדש. מחפשת משקיע להקמת תחנת רדיו 'נוסטלגיה', תחנה שתשמיע רק שירים ישנים. זה יסייע לאמנים ותיקים וגם לאזרחים ותיקים כמוני, שלא כל כך מתחברים לטודו בום."

 

"אבל אני עצובה. מאוד עצובה. קשה לי לעזוב את חברת החדשות, שהייתי בין מקימיה. רבים ודאי לא זוכרים שלפני 30 שנה רוב הציבור, כולל בתעשייה המקומית, לא האמינו שיש היתכנות לערוץ מסחרי בישראל. חברים הזהירו אותי שתוך זמן קצר אהיה מובטלת, שאני עושה את טעות חיי כשאני עוזבת את קול ישראל, שם כבר הייתה לי משרה טובה ובטוחה."

 

בהמשך הביעה :"אז למה אני מודאגת? למדתי בשנים האחרונות שיש בארץ שני מחנות פוליטיים. אחד שרוצה באופן אקטיבי לפגוע בעיתונות החופשית והעצמאית, והשני במקרה הטוב ״לא עוסק בזה״ ובמקרה הפחות טוב מנסה לסתום את הפה לעיתונאים מהמחנה הנגדי. אז המקצוע שלכם, חבריי היקרים, הוא עיתונות – אבל השליחות שלכם היא לשמור על חופש העיתונות וחופש הביטוי. סיפרתי לכם על המתקפה הנוראית שעברתי. לא שקלתי לרגע לתבוע מי מהתוקפים שהוציאו את דיבתי רעה. חשבתי, ואני חושבת כך גם היום, שאנחנו העיתונאים צריכים לאחוז במשמעות הכי מרחיבה של חופש הביטוי, כי זו הנגזרת המתחייבת מהעבודה שלנו וזו המחויבות שלנו לדמוקרטיה אמיתית ולא סיסמת בחירות. אני בטוחה שכמה מכם שואלים את עצמם עכשיו על מה היא מדברת? מי מפריע לנו לומר את דעתנו?".

"ברוך שפטרנו מעונשה של זאת" רינה מצליח הודיעה על פרישה וברשת חגגו!

13 תגובות
הטוב ביותר
החדש ביותר הישן ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
אתינה
29 ימים

עכשיו גם ברור באיזו סדרה לא נצפה ולאיזה סרט לא נלך אם את מופיעה שם גברת לא מצליח. ביוש 🤮

כוכב
29 ימים

"תודדדדדה" רינה מצליח…בקרוב ארד ניר.. .

ולריה
29 ימים

ברוך שפטרנו מעונשה של שמאלנית שלום ולא להתראות!!!!!