העתיקה ולקחה את הקרדיט? הבלוגרית שיצאה במתקפה נגד פאולה רוזנברג!

העתיקה ולקחה את הקרדיט? הבלוגרית שיצאה במתקפה נגד פאולה רוזנברג!

השמועה אומרת...

שתפו

העתיקה ולקחה את הקרדיט? הבלוגרית שיצאה במתקפה נגד פאולה רוזנברג!

סערה חדשה הוצתה ברשת ביממה האחרונה לאחר שהבלוגרית והעיתונאית בר אומנסקי שהתארחה בעברה בתוכנית של "פאולה וליאון" טענה כי פאולה ניכסה לעצמה יוזמה זהה לשלה שיצאה איתה לפני כשנה. פאולה כאמור, לא נשארה חייבת ושללה את הטענות.

 

בשנה שעברה, הגיעה אומנסקי לתוכניתם של פאולה רוזנברג ובעלה ליאון בערוץ 12 ופתחה בפניהם ובפני הציבור את היוזמה המבורכת "סיסטר, נקי את הפיד". ובשבוע שעבר שיתפה רוזנברג את עוקביה ברשתות החברתיות על יוזמה חדשה ודומה בשם "מנקות את הפיד". כאשר הרעיון דומה לשל אומנסקי לרבות הקריאייטיב.

[quads id="3"]

אומנסקי העלתה את הסטוריז הזועמים לאחר שרעתה את היוזמה המועתקת לדבריה של פאולה וכתבה בין היתר:"את סלב, יש לך כסף לקריאייטיב. לא תשלמי למישהי שתשנה קצת את הקופי שלי?" והוסיפה:"מה דפוק? שאשכרה דופק לי הלב עכשיו ואני תוהה האם הגזמתי, שעדיף שאשתוק. אבל הפקפוק העצמי הזה אמיתי כי מרגישה שזה שלי, שמותר לי להציב גבול. אבל בו זמנית הקול הנורא הזה של 'למה מי את'?"

 

הביקורת של אומנסקי הכתה גלים ולא מאוחר מכן בקהילות נשים נוספות ברשתות עלו טענות מצד גולשות שזו לא הפעם הראשונה שרוזנברג לוקחת קרדיט על רעיונות קיימים. דבר שכבר הביא את פאולה לתגובה על העניין בלייב שלה ובו סיפרה כי הרעיון המדובר קיים כבר קרוב לעשור ועל כך שאכן הזמינה את בר להתראיין בתוכנית "פאולה וליאון" ואילו בר שמה שעוד נשים מיישמות את הרעיון הכללי הזה שהיה נפוץ ברשתות עוד באותה התקופה. ולא חשפה לעצמה שההזמנה של בר לראיון אצלם בתוכנית יהפוך את הרעיון "לנקות את הפיד" לפרי המצאתה.

"הייתי בהלם שהיא העלתה הבוקר סדרת סטוריז שבהם היא מניחה הנחות על הכסף שלי ועל הרעיונות שאני מיישמת שנים ארוכות, וטוענת שלקחתי לה את המילים 'ניקוי הפיד'. אחד הדברים היותר חשובים לי זה הוגנות, ועוד כלפי נשים בתחילת הדרך. המסר שלי הוא שאם אתם רוצים להיות מקוריים, תהיו בטוחים שיעתיקו אתכם כל הזמן, זה מה שקורה לכולנו. את הרעיון הזה לא אני המצאתי ולא אף אחת אחרת. הוא רץ ברשתות שנים ארוכות. זו אחת הסיבות שאם אתן רואות שיימינג ברשת, פשוט תעברו עליו. אני מודה שזה עשה לי מאוד רע לרגע כי היא כתבה דברים לא יפים, לא נכונים ולא קשורים בכלל. אנחנו חיים בעידן של הרבה ידע ומידע, מחקרים מדברים על ניקוי הפיד כבר עשור – אז קצת צניעות".

 

ברשת כתבה בתגובה אחת הגולשות לפוסט ששיתף את המקרה וזכתה להפוך לתגובה הראשית:"כל מי שעוקב אחרי בר (המלכה) יודע שאת הקונספט עם אותה הגרפיקה פאולה העתיק בצורה מאוד גסה וברורה לעין. גם לאחר שפנו לגברת פאולה הרבה מהעוקבים של בר נתקלו בביריונות, חסימה ותביעה ומהחשש להביע את דעתם. במקום להעצים נשים ולפרגן לרעיונות שלהן אשת התקשורת בחרה לנצל את מעמדה ולנהוג באופן מאיים ״הרצחת וגם ירשת״. מנגנון ההשתקה (בו אנשים בעלי השפעה מנצלים ומאיימים על אנשים ״רגילים״) בא לסיומו עם תנועת מי טו, חבל מאוד שאשת התקשורת מתנהגת באופן בריוני ורומס כשבסך הכל ביקשו ממנה קרדיט."

העתיקה ולקחה את הקרדיט? הבלוגרית שיצאה במתקפה נגד פאולה רוזנברג!

מנגד עוקבת אחרת יצאה להגנתה של פאולה והגיבה לה:"במקום שבר (המלכה) תעלה סטורי פרגון ותתייג את פאולה על כמה כיף שגם היא הצטרפה למיזם שלה ותעודד עוד ועוד אנשים לפעול בדיוק כמו פאולה, היא מתעסקת בקרדיטים. זה מה שחשוב? שיהיה כתוב בר? או שהפיד באמת יהיה נקי מהשלמות המוגזמת והלא הגיונית? זה לא מוצר שמישהו העתיק, זה לא אומנות, זה משהו שבר עשתה שנועד לעשות טוב יותר בעולם הפייק שלנו ובמציאות הבעייתית ברשתות החברתיות. הפרובוקציה של בר נוצרה ברגע שהיא שכחה את המטרה שהייתה לה מלכתחילה והתעסקה בכבוד, אגו וגאווה. כשאת/ה באמת רוצה לעשות משהו טוב לאחרים, קרדיט זה הדבר האחרון שיעניין אותך."

0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות