לינור סביניק העלתה פוסט למודעות דימוי הגוף וחטפה ביקורת:"לא קונה את זה"

לינור סביניק העלתה פוסט בנושא דימוי הגוף וחטפה ביקורת:"לא קונה את זה"

Share on facebook
Share on whatsapp

השמועה אומרת...

נושא הדימוי העצמי במיוחד בקרב נשים הוא נושא חם מאוד ברשתות בזמן האחרון. לאחר הסערה האחרונה שעוררה נטלי דדון כשיצאה בפוסט התנגדות לשיימינג שעושים לנשים שריטשו את תמונותיהן ברשתות החברתיות שהובילה להתכתשות עם יוצא "האח הגדול" יהודה יצחקוב. עכשיו הגיע תורה של לינור להעלות פוסט לגמרי משלה. אך נראה שהיו מספר עוקבים שלא ממש התחברו.

שתפו

Share on facebook
Share on whatsapp

כולנו נחשפנו לאישו האיפור והאקנה של כוכבת "האח הגדול" לינור סביניק עוד כשהייתה דיירת בבית המפורסם אך לימים הנושא הוביל אותה להצלחה עסקית מרובה ולקמפיין היוקרתי של חברת הקוסמטיקה KB PURE לה היא משמשת כפרזונטורית.

 

אך נראה שלא היה דיי ללינור במלחמה באקנה אלה גם בתופעת דימוי הגוף השלילית המשתקפת מבעד למראה ונובעת משריטה אנושית ואישית? אלה הדברים שכתבה לינור ויותר מאוחר גם זכו לפרגונים אך גם לביקורת יוצאת דופן:

 

"היי.. בואו נסתכל שניה על התמונה הזאת. מה אנחנו רואים ? אנחנו רואים מראה שאומרת מילים קשות. מראה אכזרית, מראה שפוצעת את הנפש, מראה שאומרת לך שאת לא מספיק… לא מספיק מהכל. אבל בואו נסובב שניה את הראש, מה אנחנו רואים? עולם… עולם שהוא עם הרבה מאוד פגמים, אבל עדיין, כל כך יפה."

תמונה האחרי
"אז בואו,ביחד, נחליק לתמונה השניה…
המראה משקרת" והרי התמונה ה-2.

"עולם שלא היינו מוותרים עליו נכון? אז בואו,ביחד, נחליק לתמונה השניה… המראה משקרת, המראה היא רעה, המראה מכאיבה לנו, בכוונה! אבל אהובים שלי, לצערי זו לא המראה. זה אתם, אתם עם השריטה!!!! המראה היא השתקפות של איך שאנחנו רואים את עצמנו. ולצערי, אף אחד , לעולם, לא יכול להשפיל אתכם ולפצוע אתכם, כמו אתם את עצמכם."

 

"מכירים את זה שההורים או החברים אומרים לכם לא לעשות משהו ואתם בכל זאת עושים? או שאתם בוחרים במודע לא להקשיב להם? אז בואו ננסה לשעה אחת, להסתכל במראה, ולא להקשיב לעצמנו. לא להסכים עם הדברים הרעים שיש לנו להגיד על עצמנו. בואו נראה…. אולי , ולו לרגע , במהלך השעה הזאת… נצליח לראות את העולם היפה הזה, שנמצא.. איפה שאנשים מזיזים את הראש, מהמראה."

 

"ולסיום, בואו נחליק כולנו לתמונה השלישית ונסתכל עליה טוב טוב. ונבין, שכשאנחנו אומרים מילה פוגעת לבן אדם, אנחנו משאירים לו צלקת… צלקת שעלולה לגרום, למוות של נפש אחת בעולם. נפש שלא עשתה שום רע לאף אחד. ״כל המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו״. אז בואו נעצור יחד את המעגל האכזרי הזה שכולנו רוצים להיראות כמו תמונה באינסטגרם. כי תכלס , זה הכל פייק. תמונה מספרת סיפור, סיפור שרוצים שתקראו. אז, מה דעתכם שהחל מהיום כל תמונה שלי שעולה לפיד, אם היא עברה עריכה, היא תופיע עם האשטג?"

לינור סביניק העלתה פוסט למודעות דימוי הגוף וחטפה ביקורת:"לא קונה את זה"

לפוסט הזה של לינור היו לא מעט תגובות, שביניהן אחת העוקבות שכנראה פחות התחברה לדברים והתגובה שלה זכתה ללא מעט חיזוקים בדמות לייק:"לא קונה את זה מחפשת תשומת לב".

 

כותבת נוספת יצאה בביקורת נוקבת על המסר הסמוי שעובר בפוסט של לינוי על כך שמשתמע ששמנה זה דבר שלילי לטענתה:"אז אם את רזה ומסתכלת במראה ובעינייך את שמנה אז את אמורה להיות בדיכאון? כי להיות שמנה זה דיכאון? עצוב. אבל אני לא מאשימה אף אחת בחשיבה הזאת כי החברה הפכה את זה לדבר כזה. הרי מי הפך את המילה שמנה לקללה ורזה למחמאה? או אם אומרים לך שעלית במשקל אז את בסרט עם עצמך כל היום ואם אומרים לך שירדת במשקל אז את הכי מאושרת שיש."

 

"די עם הפייק של תאהבו את עצמכם כמו שאתם. איך אפשר? ״בואו נעצור יחד את המעגל האכזרי הזה שכולם רוצים להיראות כמו תמונה באינסטגרם״ איך את רוצה לעצור את המעגל הזה אם את עדיין עורכת תמונות כדי להראות רזה יותר? איך אפשר לעצור ככה? כי את רושמת edited? נו באמת."

 

מה דעתכם בנושא: לדעתכם לפוסט של לינור מגיע הערכה ראויה או שפחות התחברתם למסר? דברו אלינו בתגובות למטה!

8 תגובות
הטוב ביותר
החדש ביותר הישן ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
רוני
7 חודשים

הפכתם אותה לאישיות שאמורה להשפיע על המדינה? היא בסך הכל השתתפה בתוכנית ריאליטי. תתקדמו היא לא אמורה לעניין. שתמצא עבודה אמיתית. בהצלחה.

אור
7 חודשים

ריקנות ועליבות של מי שמתעסקת רק בטפל, ובעיקר בחיצוניות של עצמו.
ריק וכלום ובזבוז חיים.

יוסי
7 חודשים

אין.על.לינור