מחאה בעקבות ביטול המופע של אייל גולן בטבריה:"תמשיכו להרוס פרנסה, פשוט תתביישו"

מחאה בעקבות ביטול המופע של אייל גולן בטבריה:"תמשיכו להרוס פרנסה, פשוט תתביישו"

Share on facebook
Share on whatsapp

השמועה אומרת...

נראה שמה שהתחיל בסירובן של עיריית פתוח תקווה ואור יהודה בתשלום 300,000 ש"ח למופע של הזמר עומר אדם ביום העצמאות הופך לכדור שלג או יותר נכון לגל מחאה של עיריות נוספות. והפעם תורו של אייל גולן לקבל בשורה מאכזבת במיוחד לאחר שגם בעיריית טבריה החליטו לוותר על המופע שלו בשל תג המחיר.

שתפו

Share on facebook
Share on whatsapp

השנה, צפויים אמני ישראל הבכירים להופיע שוב על במות בערים ברחבי הארץ ביום העצמאות הקרב וזאת לאחר לא מעט מהלומות אותם חטפו לצד עולם התרבות בשנתיים האחרונות בעקבות מגבלות נגיף הקורונה. אך נראה שהפעם ישנה מגמת מחאה נגד התמחורים המקובלים שצוברת תאוצה.

 

רק בשנת 2019, קטף עומר אדם 292 אלף ש"ח בסבב מופעי יום העצמאות בכיכובו. השנה כשהתברר שהוא צפוי לגלגל סכום דומה במופע בן שעה בפתח תקוה. החליטו תושבי העיר לצאת במאות הודעות זועמות כנגד המופע מול ראש עיריית פתח תקוה – דבר שהביא אותו  לעדכן על כך שההופעה בוטלה, לאחר מכן גם באור יהודה יצאו בהצהרה כי לא ישלמו לעומר אדם את הסכום הדרוש בשביל הופעה שלו.

מחאה בעקבות ביטול המופע של אייל גולן בטבריה:"תמשיכו להרוס פרנסה, פשוט תתביישו"
בעיריית טבריה החליטו לבטל את המופע של גולן בשל המחיר. צילום: שרון רביבו

אייל גולן לעומת זאת הסתפק בשנת 2019 ב-228 אלף ש"ח מסבב ההופעות של יום העצמאות. אך כיום בשנת 2022. נראה שתג המחיר אף ירד. ותחילה סגר גולן עם עיריית טבריה מופע בן 45 דקות בסכום של 185 אלף ש"ח, אבל אז הם חזרו בהם מההסכם וביטלו את המופע.

 

נראה שהלחץ הגובר על העיריות והגבלות תמחורי הזמרים בהופעות ביום העצמאות הגיעו גם לעיריית טבריה שהחליטה כי אייל גולן לא יופיע בעיר בשל העלויות הגבוהות:"השבוע ערכנו משאל בין תושבי טבריה וביקשנו מהם לבחור את האמן המרכזי ליום העצמאות. אייל גולן קיבל את מירב ההצבעות, אך לאחר קבלת הצעת המחיר על סך 185 אלף שקלים, החלטנו שלא להזמינו להופיע בערב העצמאות. לא סיכמנו איתו דבר וחצי דבר ולא נוצרה בינינו התקשרות כלשהי. קיבלנו הצעות מחיר מלא מעט אמנים, אך הקו שמנחה אותנו שלא נשלם סכומים כאלה לאמנים בעבור 40 דקות הופעה" מסר יושב ראש הוועדה הממונה בטבריה, בועז יוסף.

מחאה בעקבות ביטול המופע של אייל גולן בטבריה:"תמשיכו להרוס פרנסה, פשוט תתביישו"
עדי לאון ואייל גולן במהלך חזרות השבוע

מי שיצא בקול מחאה ראשון כנגד קולות העיריות שלא להשקיע את כספן באמנים הנחשקים היה המפיק עדי לאון וחברו הקרוב של אייל גולן שנפגע גם הוא מביטול המופע בטבריה והחליט לצאת בפוסט זועם במיוחד שבו כתב:"תמשיכו להרוס פרנסה לעשרות אנשים במופע הספציפי הזה 👌 ועוד להמון אנשי במה ממופעים בכל הארץ שעוד יבוטלו בגלל כל הכתבות האלה בימים שענף התרבות מת."

 

והוסיף בביקורות:"והכל בשם ׳הרייטינג׳ שימחאו לכם כפיים בזמן שהמון בעלי משפחות יפסידו את הפרנסה שלהם . פשוט תתביישו . אם תעשו חישוב קל כמה יוצא לאדם בקהל שיהנה ממופעים מהשורה הראשונה תבינו שזה שקלים בודדים . מקווה שעוד מפיקים ועובדי במה מכל הארץ יביעו את המחאה שלהם ."

מחאה בעקבות ביטול המופע של אייל גולן בטבריה:"תמשיכו להרוס פרנסה, פשוט תתביישו"

שמועה הגיבה לפוסט הזועם ושאלה את עדי לאון אם הוא מרים את הכפפה למחאה נגדית כפי שרמז בפוסט שלו והוא בתגובה לשמועה כתב:"התחלתי. וקראתי לעוד מפיקים ועובדי במה לעשות מחאה על זה."

 

לפוסט של לאון עלו מאות תגובות שחלקן מזדהות מאוד עם העוול שנגרם לאמנים בעקבות גל הביטולים של העיריות:"לא מבינה כמה העירייה רוצה לשלם בדיוק? האמנים האלה גובים בין 300-600 שח לאדם בהופעה שלהם.. כשמדובר בעיר שלמה מין הסתם שאלו המחירים. לא ברור לי מה זה השיימינג הזה שנעשה פה כל הזמן."

מחאה בעקבות ביטול המופע של אייל גולן בטבריה:"תמשיכו להרוס פרנסה, פשוט תתביישו"

ומנגד היו גם קולות שפחות הסכימו למחאה של לאון ולגמרי הסכימו שהמחירים שדרשו האמנים אכן הצדיקו את ביטול המופעים:"עדי בדרך כלל אני מסכימה איתך על הכל ..אבל פה אתה קצת טועה זה סכומי עתק ללילה ..(40 דקות )נראה לך הגיוני וברוך השם ענף התרבות מתאושש כולם מופיעים ומתפרנסים ..צריך להיות קצת מציאותיים במקום לשלם לזמר סכומים כאלה שייתנו אותם לקשישיי העיר, לאנשים בעליי מוגבלויות, למעוטי יכולת שמתפרנסים מ-35 ש'ח לשעה. תופיעו, תקבלו סכום שיספיק לכול צוות הנגנים והבמה"

196 תגובות
הטוב ביותר
החדש ביותר הישן ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
בני
3 חודשים

אתם צריכים להופיע בחינם ביום העצמאות כך צריך להיות

עובד במה
3 חודשים

לך תישן על האף מה אנחנו צריכים לממן אותכם ולנו לא קשה אנחנו לא עושים וויתורים לנו לא נפגעה הפרנסה מי הם שמגיע להם כמה מאות שקלים על 40דק שילכו לעבוד גמרנו להיות פראיירים

עצבן
3 חודשים

בושה וחרפה לגבות. סכומי עתק ל40 דקות יותר מדי טוב לכם מה שאייל יהיה לו מה לשלם מזונות לגרינברג חחחחח לא צריך אותכם תתנו פרנה לתקליטנים ודי גי יאללה הביתה מסםיק עשיתם כסף על הכבוד לראשי עיריה תמשיכו ככה בסוך הזמרים יופיעו 70 אלף שח בחב״ד וגם זה הרבה