יענקי תחת מתקפת הרב: "זה לא נקרא חרדי, חילול שם שמיים!"

יענקי תחת מתקפת הרב: “זה לא נקרא חרדי, חילול שם שמיים!”

השמועה אומרת...

הדייר החסידי שהגיע למקום השלישי בגמר “האח הגדול”, יענקי גולדהבר יצא בקול תרועה – תרתי משמע מהבית המפורסם אך כבר היום מתברר שלא כל הציבור החרדי התגייס למענו אלא גם ישנו צד נוסף שיצא נגדו.

שתפו

יענקי היה ללא ספק אחד הדיירים הכי יוצאי דופן בבית “האח הגדול” בכל תולדות הפורמט. זאת הפעם הראשונה שלבית המפורסם ומרושת המצלמות נכנס דייר חרדי מחסידות לעלוב שגם הצליח לסלול את הדרך אל הגמר הגדול למרות כל המכשולים.

 

בתעודת הזהות של יענקי הוא הראה סימני הסתקרנות בעולם החילוני ואף טען שיש לו רצון לנסות ללכת לברים ומועדונים שדעכו לקראת סיום שהייתו בבית. ובזמן ששהה בבית הוא נמנע כמה שאפשר מלעבור על החוקים הנוקשים של ההלכה היהודית תוך כדי מתן כבוד לשאר הדיירים.

יענקי תחת מתקפה הרב: "זה לא נקרא חרדי, חילול שם שמיים!"

ובזמן שלא מעט צופים הוקסמו מיענקי, מתברר כי בעדה החרדית הדעות היו כלפיו היו חלוקות ולא כולם התגייסו למענו כפי שעודכן בכריזות במהלך העונה. יושב ראש משמרת הקודש והחינוך מטעם בית דין צדק בני ברק, הרב מוטק’ה בלוי החליט לצאת בביקורת על שהייתו של יענקי בבית “האח הגדול” במהלך ראיון ל”אמנון בחמש” ברשת 13 וטען:

 

“חברים, תבינו פעם אחת ולתמיד. לא כל מי שאומר ‘אני חרדי’ או מתלבש כמו חרדי הוא חרדי. יש בהלכה היהודית דבר שנקרא ‘קידוש השם’ ויש חילום השם. אדם שמסתגר אינני יודע כמה זמן בתוך סגור, פתוח למצלמות, אז קודם כל בואו נדבר על שבת שמוקלט ומוסרט, מי התיר לו?”

 

עוד הוסיף:“דבר שני, להיות במקום שמסתובבים שם אנשים שלא בצניעות על פי ההלכה, מעורטלות למחצה ולשליש ולרביע, איך יכול להיות דבר כזה ועוד להיקרא חרדי? חברים, חרדי זה מועדון יוקרה עם קודים מחייבים. בלי זה, זה לא חרדי, זה חילול שם שמיים.”

יענקי תחת מתקפה הרב: "זה לא נקרא חרדי, חילול שם שמיים!"
הרב מוטק’ה בלוי מגיב בנוגע ליענקי בתוכנית “אמנון בחמש”

יענקי הגיב לדברים:“קודם כל מאוד מכבד את הרב בלוי. אני חושב שאני הגדרתי את עצמי כשנכנסתי ‘אני יהודי חסיד’, אני יהודי. יהודי זה לא משנה איך הוא נראה, לא משנה איך הוא הולך, איפה הוא נמצא, אני יהודי”.

 

בהמשך יענקי נשאל ע”י אמנון לוי:“מה אתה עונה למוטק’ה בלוי שאומר ‘זה חילול השם, להיות חרדי זה מועדון חרדי, אתה פגעת במועדון הזה בכך שהשתתפת באח הגדול’ אני חושב שזאת דעה של רוב החרדים”

 

יענקי השיב:“זה זכותם. אני לא מייצג אף אחד, אני באמת לא מייצג, לא ייצגתי ואני לא מייצג וגם לא אייצג אף אחד, זה לא אני!”

יענקי תחת מתקפה הרב: "זה לא נקרא חרדי, חילול שם שמיים!"
יענקי בכותל אמש לאחר גמר “האח הגדול”

Subscribe
Notify of
41 תגובות
הטוב ביותר
החדש ביותר הישן ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
נימי
10 ימים

יענקי עשה לחדרים ודתיים את השירות הכי הכי טוב שאי פעם חרדי עשה לקהילה שלהם

פנינה
10 ימים

רב נכבד כדאי שתירגע מייד
לא להפריע
יענקי כעת בארוחת ערב כה חגיגית בבית מישפחת מעתוק
הניפלאה

אורית
10 ימים

בואו נאמר שיענקי לא מייצג את החרדים
הוא עצמו אמר שהוא מייצג אך ורק את עצמו
למרות שהגיע מהעולם החרדי גם בתעודת זהות אמר שהוא שואף למקומות אחרים
אבל אפשר לומר שבסופו של תהליך למרות הכל בנסיבות המקום הוא לא גרם לחילול ה’
מקווה שהנשמה שלו לא נשרטה מזה