גם אתם תגיבו ככה: השורד שחשף הכל "ההפקה קובעת מי יגיע לגמר"!

גם אתם תגיבו ככה: השורד שחשף הכל "ההפקה קובעת מי יגיע לגמר"!

מתמודד מעונת "הישרדות הונדורס VIP", העונה הלא נוכחית של הריאלטי שכיכב לצד רוסלנה רודינה, לירון רביבו וכמובן טילטיל שקטף את המקום הראשון שובר שתיקה של 5 שנים בהם לא יכל לפתוח את הדברים הבאים על הפקת התוכנית!

 

עומר חשף בראיון ל-TMI את כל הדברים שרצינו לדעת מאחורי הקלעים של התוכנית הישרדות מנקודת המבט שלו:

 

"הישרדות ישראל – הכל ידוע מראש והרשות לא נתונה. בואו אני אגלה לכם סוד – יש רק שחקן אחד בהישרדות וקוראים לו המפיק. לנתח מה הולך בהישרדות זה כמו לנתח מה הולך ב-WWF, ספורט שבו הזוכה של כל קרב נקבע שבועות לפני הקרב עצמו. בהישרדות VIP אין מהלך אחד שלא נקבע מראש על ידי ההפקה, מרמת מי ילך לבקתה, מי יביא לבני ברוכים את ההודעה ועד לרמת מי יזכה בחסינות, כי המשימות מכורות, הכל מחושב מראש מה יוביל למה."

גם אתם תגיבו ככה: השורד שחשף הכל "ההפקה קובעת מי יגיע לגמר"!

 

"בכל שבט יש אחראי שבט מטעם ההפקה, מה שנקרא'מנהל שבט'. מנהל השבט הוא פסיכולוג בחסד עליון שתפקידו לדבר באופן קבוע עם אנשי השבט ולדאוג שהכל קורה כמו שההפקה רוצה, הוא בדרך כלל בעיקר מתרכז בדמויות נטולות אופי שקל לעשות להן מניפולציה. מועצת השבט מתרחשת בכלל שמונה שעות לפני כל מועצה, כשאתה יושב מול מנהל השבט ואתה חייב להגיד לו למי אתה מתכונן להצביע"

 

"אם מה שאתה מתכונן להצביע לא מתאים לתכניות של ההפקה הוא ינסה לגרום לך לשנות את דעתך על ידי מניפולציות כמו 'עזוב את ברית א', אם תצטרף לברית ב' אתה מגיע בקלות לגמר' או משהו בסגנון של 'עד עכשיו היית חלש במשחק, לך תעשה מהלך גדול שכולם יזכרו'. אם זה לא עבד, תתכונן לאיזה איחוד שבטים שבו השבט השני יבוא לעזור לחבר השבט שלו. לא עבד? תתכונן לפסל חסינות או מבחן אש שיצוץ לו וימנע את ההדחה"

 

גם אתם תגיבו ככה: השורד שחשף הכל "ההפקה קובעת מי יגיע לגמר"!

בתחילת המשחק השתלטתי על השבט והיינו רוב. אמרתי שאני רוצה להעיף את רוסלנה. ישר אמרו לי 'תשכח מזה', אז נתתי את טילטיל כאופציה ב', ההפקה אמרה לי לרדת מהר משני החבר'ה האלה והשאירה לי רק 2 אופציות – דנה ברגר או שמעון אמסלם. למרות זאת החלטנו לא להקשיב למנהל השבט ולהדיח את רוסלנה.

 

באורח פלא צצה לה משימת חסינות אישית שמותאמת במיוחד ליכולות של רוסלנה, יציבות בלב הים. משימה שמתאימה למידותיה הקטנות. כולנו עמדנו על המצוף והיטלטלנו ללא הפסקה, רק המצוף שלה היה יציב, זה היה נראה כאילו הודבק בבסיס שלו. רוסלנה קיבלה חסינות כמו שההפקה רצתה והבנו שאי אפשר לנצח את ההפקה.

גם אתם תגיבו ככה: השורד שחשף הכל "ההפקה קובעת מי יגיע לגמר"!

 

עוד על הטיות משימות – "לשים למתמודד א' פחות משקל ממתמודד ב'. מתמודד א' ומתמודד ב' מנסים למצוא משהו באדמה ולפני המשימה נאמר למתמודד איפה ״כדאי״ לו לחפש. דוגמא נוספת היא פזל מסובך שמתמודד א' מקבל הכוונה מראש איך לפתור אותו או פתיחת קשרים שקשורים חזק יותר למתמודד מסוים. במבחן האש – למתמודד א' שמים דלק מדורות שיעזור לו בהדלקה מהירה. בואו נגיד שלי מכרו אחת או שתיים וכשהגיע תורי לעוף נתנו לי משימה שלא הייתי מנצח גם עוד 20 שנה".

 

"ההפקה קובעת מי יגיע לגמר והיא שומרת עליהם לאורך כל הדרך, אבל לגבי שאר המתמודדים, היא מאפשרת להם להיות מודחים רנדומלי לפי משחק תחרותי, זה לגמרי אמיתי. גם ראוי לציין שמבחינת תנאי מחייה קשים – הכל אמיתי, אין אוכל ויש סבל רב מלחיות בטבע. אז מי יגיע לגמר כל מי שההפקה תחליט".

 

"הייתי רוצה שהתוכנית "הישרדות ישראל" תהיה כמו התוכנית האמריקאית שבה לא ההפקה בונה את הזוכה אלא השורד הכי פיקח מנצח".

גם אתם תגיבו ככה: השורד שחשף הכל "ההפקה קובעת מי יגיע לגמר"!

תגובת ההפקה ב-"רשת 13": "הגרסה הישראלית והמצליחה להישרדות מופקת בצורה המקצועית ביותר ופועלת על פי כללי הפורמט".